сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Оперативниот тим потраги денеска во 14:45 часот во Скопје го лишија од слобода скопјанецот М.Д. (52), баран со потерница од Основно јавно обвинителство.

Како што информираат од МВР, лицето ќе биде предадено на ОЈО за понатамошна постапка.

Коронавирус