четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Приведен Романец поради фалсификат лична карта

Приведен Романец поради фалсификат лична карта

На 28.10.2019 во 04.10 часот на Граничниот премин Делчево, на влез во Р.С. Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа – лична карта“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“ бил приведен Ц.Т.(41) од Р.Романија, по што бил предаден во Полициската станица Делчево за понатамошна постапка.

Коронавирус