среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 155
home Хроника

Приведен Романец поради фалсификат лична карта

Приведен Романец поради фалсификат лична карта

На 28.10.2019 во 04.10 часот на Граничниот премин Делчево, на влез во Р.С. Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа – лична карта“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“ бил приведен Ц.Т.(41) од Р.Романија, по што бил предаден во Полициската станица Делчево за понатамошна постапка.

Коронавирус