недела, 19. септември 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Приведен разбојник во Кочани

Приведен разбојник во Кочани

Денеска (21.07.2021) година околу 11:00 часот, по претходно добиени оперативни сознанија, а по распис од СВР Скопје – Полициска станица Чаир, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.И.(36) од Кочани.

Тој е приведен за сторено кривично дело „разбојништво“. Ќе биде предаден во СВР Скопје за понатамошна постапка.

Коронавирус