сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен разбојник што се обидел да ограби аптека во Скопје

Приведен разбојник што се обидел да ограби аптека во Скопје

На 30.09.2020 во 01.35 часот пред аптека на бул.В.С.Бато во Скопје бил приведен А.В. (22) од Кавадарци, кој се обидел да изврши тешка кражба во аптеката, информира МВР.

Лицето е задржано во полициска станица и известен е јавен обвинител. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.