сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Приведен разбојник од Скопје, запленет пиштол

Приведен разбојник од Скопје, запленет пиштол

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба денеска го приведоа Д.П., кај кого при претрес на дом, по добиена судска наредба, беше пронајден пиштол и рамка со седум куршуми.

Д.П. е осомничен и за извршени разбојништва, а по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коронавирус