четврток, 4. март 2021. Вести денес: 6
home Хроника

Приведен прилепчанец баран со потерница, спроведен е во затвор

Приведен прилепчанец баран со потерница, спроведен е во затвор

Полицијата од Прилеп приведе лице по кое е распишана потерница за издржување затворска казна.

Од МВР соопштија дека Одделението за внатрешни работи Прилеп по распишана потерница од Основен суд Битола, го приведоа T.З.(49) за издржување затворска казна.

Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа Битола.  (МИА)

Коронавирус