понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Приведен охриѓанец (70), нападнал жена (74) во нејзината куќа во струшко

Приведен охриѓанец (70), нападнал жена (74) во нејзината куќа во струшко

На 01.10.2021 година, во ОВР Струга приведен и лишен од слобода е Л.Ц.(70) од Охрид.

-Тој претходно во нејзината куќа во струшкото село Мороишта, физички ја нападнал Х.М.(74) од истото село, нанесувајќи и телесни повреди, информираат од СВР Охрид.

Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус