четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 102
home Хроника

Приведен нарко дилер баран од германската полиција кој се криел во тетовско

Приведен нарко дилер баран од германската полиција кој се криел во тетовско

На 05.03.2021 полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага постапија по меѓународна потерница од Интерпол Германија, вo Тетово го лишија од слобода К.И. (30) кој се барал за сторени кривични дела поврзани со трговија на голема количина на кокаин и марихуана на територијата на Германија.

За делото кое е му се става на товар, според германскиот кривичен закон се предвидува максимална казна затвор од 15 години.

Лицето, според законската процедура, ќе биде испорачано на германската полиција.

Коронавирус