понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 10
home Хроника

Приведен млад скопјанец, во возилото имал прашкаста материја

Приведен млад скопјанец, во возилото имал прашкаста материја

На 23.12.2020 во 23:10 часот на подрачје на Кисела Вода, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(30) од Скопје, кој управувал патничко  возило „форд“, со скопски регистарски ознаки, бидејќи при негов и преглед на возилото била пронајдена прашкаста материја.

По целосно докуементирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Коронавирус