четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен млад скопјанец, украл мотор

Приведен млад скопјанец, украл мотор

На 19.05.2022 во 20.50 часот на ул.„Благоја Стефковски“, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода Д.Т.(24) од Скопје поради сомнение дека на 05.05.2022 одзел мотоцикл од фирма во индустриска зона „Чојлија“.

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор со полициски службеници го признал делото. Мотоциклот бил пронајден и вратен на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус