четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 13
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен млад скопјанец, што најде полицијата кај него?

Приведен млад скопјанец, што најде полицијата кај него?

На 17 јануари 2021 во 14:10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода Ф.Ј.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус