среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Приведен млад скопјанец, носел нож на преклоп

Приведен млад скопјанец, носел нож на преклоп

На 01.05.2020 во 12:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Никола Карев“, при извршен преглед кај Ф.И.(25) од Скопје, пронашле нож на преклоп.

Тој бил приведен, поради сомнение за сторен прекршок по Законот за оружје. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија