среда, 7. декември 2022. Вести денес: 173
home Хроника

Приведен млад скопјанец, кај него е пронајдена прашкаста материја

Приведен млад скопјанец, кај него е пронајдена прашкаста материја

На 02.01.2021 во 23.55 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода М.К.(26) од Скопје.

Приведен е затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Qatar 2022