четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 129
home Хроника

Приведен млад скопјанец, бил баран со потерница за издржување казна затвор

Приведен млад скопјанец, бил баран со потерница за издржување казна затвор

Денеска (28.01.2022) во 14:50 часот на ул.„Македонско – косовска бригада” во Скопје, полициски службеници од оперативен тим од Потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Д.(28) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казан затвор од две години за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Коронавирус