петок, 23. јули 2021. Вести денес: 180
home Хроника

Приведен маж во Струмица, бил агресивен во кафеана

Приведен маж во Струмица, бил агресивен во кафеана

На 18.05.2021 во 15:30 часот во угостителски објект во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го привеле О.Д.И.(37), затоа што го нарушил јавниот ред и мир со викање, агресивно и непристојно однесување.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус