сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 45
home Хроника

Приведен маж пријавен за обид за обљуба на сосетка

Приведен маж пријавен за обид за обљуба на сосетка

Во текот на ноќта тетовската полиција привела жител на тетовско село откако бил пријавен дека се обидел да изврши обљуба врз сосетка.

-Ноќеска околу 3.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода 56-годишен жител на тетовско село, кој бил пријавен дека околу 19 часот се обидел да изврши обљуба над 30-годишната сосетка, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

Педесет и шестгодишникот потоа бил задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.