вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен маж од Тетово, еве што најде полицијата кај него

Приведен маж од Тетово, еве што најде полицијата кај него

СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.Д.(49) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 25.03.2021 полициски службеници кај пријавениот пронашле и одзеле хероин.

Коронавирус