петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Приведен маж од Теарце, ќе оди во затвор

Приведен маж од Теарце, ќе оди во затвор

Денеска (31.03.2021) во 14.00 часот во Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле А.Б.(36) од с.Пршовце, општина Теарце, за издржување казна затвор.

Тој ќе биде спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Локални избори 2021