среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен маж од Куманово, кај него најдена прашкаста материја

Приведен маж од Куманово, кај него најдена прашкаста материја

На 10.05.2022 во 17:20 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.В.(40) од Куманово, затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус