понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Приведен маж од Кочани, пронајдени над 600 пиротехнички средства

Приведен маж од Кочани, пронајдени над 600 пиротехнички средства

На 21.12.2020 во 20.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.Р.(56) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 604 парчиња различни пиротехнички средства.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус