четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 76
home Хроника

Приведен маж од кичевско, нападнал две лица

Приведен маж од кичевско, нападнал две лица

На 16.10.2021 околу 23:30 часот пред угостителски објект во Кичево од полициски службеници од Полициска станица Кичево е лишен од слобода Ј.Ч.(43) од с.Црвивци, кичевско, затоа што по претходна расправија, со употреба на остар предмет ги нападнал Ш.С.(44) од Кичево и И.Б.(57) од с.Црвивци, кичевско.

По целосно документирање на случајот, против Ј.Ч.  ќе биде поднесен соодветен поднесок.