сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен маж од Кичево, дома имал кеси со прашкаста материја

Приведен маж од Кичево, дома имал кеси со прашкаста материја

На 28.07.2021 во Кичево, полициски службеници го привеле П.Ј.(40) од Кичево, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени три кеси со прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус