сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 114
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Кисела Вода

home Хроника

Приведен маж од Богданци, во себе имал нож

Приведен маж од Богданци, во себе имал нож

На 28.02.2020 во 11:20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул. „Св. Климент Охридски“ при извршен преглед кај Е.Ќ.(38) од Богданци бил пронајден нож на расклопување.

Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020