четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 130
home Хроника

Приведен маж кој поседувал хероин

Приведен маж кој поседувал хероин

На 14.01.2021 на ул.„Живко Туфекџиоски“ во Кичево, полициски службеници од Полициска станица Кичево го лишиле од слобода Д.К.(40) од Кичево, затоа што при преглед кај него бил пронајден хероин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус