понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен малолетник од Скопје

Приведен малолетник од Скопје

Синоќа во 21.25 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар привеле малолетник од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и нож на расклопување.

По документирање на случајот, соопштија денеска од МВР, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус