четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Приведен малолетник од Кавадарци, при претрес му била пронајдена марихуана

Приведен малолетник од Кавадарци, при претрес му била пронајдена марихуана

На 16.10.2021 во 09.15 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба бил лишен од слобода малолетник од Кавадарци, со престој во Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус