сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 56
home Хроника

Приведен малолетник – физички нападнал 79 годишна баба кај Зелено пазарче и ја ограбил

Приведен малолетник – физички нападнал 79 годишна баба кај Зелено пазарче и ја ограбил

На 26.08.2021, полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 237 од Кривичниот законик.

Околу 12.30 часот кај Зелено пазарче тој физички ја нападнал Ј.С.(79) од Скопје и ѝ одзел пари. Набргу потоа, тој бил пронајден и приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.