петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 156
home Хроника

Приведен кумановец, затекнат при обид да изврши кражба

Приведен кумановец, затекнат при обид да изврши кражба

На 09.05.2022 година во 22.50 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.В.(35) од Куманово.

Тој бил затекнат во деловен објект на улица „Индустриска“ при обид да изврши кривично дело „кражба“.

Б.В. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коронавирус