недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 90
home Хроника

Приведен кумановец за издржување на 12 годишна затворска казна

Приведен кумановец за издржување на 12 годишна затворска казна

Денеска во 13.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, по добиена судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Р.Р.(44) од Куманово.

Тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години.

Лицето е приведено и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ЕУРО 2020

Македонија