четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен Кумановец кај кого била пронајдена прашкаста материја

Приведен Кумановец кај кого била пронајдена прашкаста материја

На плоштадот „Маршал Тито“ во Куманово, вчера во 18.00 часот полициски службеници од слобода го лишиле К.С.(22) од Куманово поради тоа што кај него била пронајдена прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица, соопштија денеска од МВР, и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021