четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 141
home Хроника

Приведен криминалец за доиздржување на петгодишна казна затвор

Приведен криминалец за доиздржување на петгодишна казна затвор

Денеска (10.05.2022) во 05.45 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода Б.Д.(42) од село Конопница, кривопаланечко. Тој бил осуден на 8 години затворска казна, а се барал со судска наредба за доиздржување на 5 години казна затвор.

Б.Д. е спроведен во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Коронавирус