недела, 28. мај 2023. Вести денес: 7
home Хроника

Приведен криминалец во Студеничани за доиздржување на затворска казна

Приведен криминалец во Студеничани за доиздржување на затворска казна

На 28.11.2021 во 05.25 часот во с.Студеничани,скопско од полициски службеници од Оперативен тим потраги и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле М.А. (38) од с.Студеничани кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна во траење од три години и 10 месеци во КПУ Идризово, а во врска со чл. 215 од КЗ на РСМ. Лицето ќе биде предадено на казнено поправната установа.