понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 129
home Хроника

Приведен криминалец осуден на затворска казна

Приведен криминалец осуден на затворска казна

Вчера (10.02.2021) околу 16.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 37-годишниот тетовец С.З., осуден на затворска казна за сторени кривични дела „фалсификување исправа“ и „затајување“.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

ЕУРО 2020

Македонија