недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен криминалец осуден на 6 години затвор

Приведен криминалец осуден на 6 години затвор

Денеска во 13:40 часот на ул.„Димче Ковачески“ бб, во с. Франгово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, го приведоа З.Б.(54) за издржување казна затвор од шест години.

Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа за издржување на казната, информираа од МВР

Коронавирус