среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Приведен криминалец осуден на 6 години затвор

Приведен криминалец осуден на 6 години затвор

Денеска (10.02.2021) полициски службеници го приведоа Е.Д.(27) кој се барал за издржување на казна затвор по чл.237 од Кривичниот законик на Република Македонија во времетраење од 6 години.

Лицето е предадено во казнено-поправна установа, Затвор Прилеп.

ЕУРО 2020

Македонија