сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Приведен криминалец од Виница

Приведен криминалец од Виница

Денеска (11.11.2020) полициски службеници од ОВР Виница во 11:30 часот, по распишана потерница за издржување на затворска казна од Основен Суд-Виница, го приведоа Д.М. од Виница. Д.М. е спроведен во Затвор Струмица за издржување на затворската казна.

Локални избори 2021