петок, 30. септември 2022. Вести денес: 170
home Хроника

Приведен криминалец од тетовско баран со потерница

Приведен криминалец од тетовско баран со потерница

На 06.03.2021 во 20 часот во Тетово полициски службеници од ПС Тетово го приведоа Н.Ш. (61) од с. Пирок кој се барал со потерница за издржување на казна затвор во траење од една година за кривично дело по член 396 од КЗ на РСМ.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Коронавирус