четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 68
home Хроника

Приведен криминалец од Тетово

Приведен криминалец од Тетово

На 30.11.2020 во 20.10 часот на ул.„Љуботенска“ во Тетово инспектори од Одделот за криминалистичка полиција Тетово, го приведоа Ј.Ј.(22) од Тетово, поради постоење на основано сомнение дека е сторител на кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Имено, при извршен преглед од страна на полициските службеници, кај Ј.Ј. била пронајдена марихуана. Лицето е задржано во Полициска станица Тетово за документирање на случајот, по што против него ќе биде поднесен соодветен поднесок по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Коронавирус