петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Хроника

Приведен криминалец од скопски Грчец, бил баран со потерница

Приведен криминалец од скопски Грчец, бил баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12:20 часот во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода С.Љ.(27) од с.Грчец, скопско.

Тој бил баран со потерница за спроведување истрага и за него била определена мерка притвор поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“  по член 215 став 3 од Кривичниот законик.

Коронавирус