сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Приведен криминалец од Скопје осуден на четири години затвор

Приведен криминалец од Скопје осуден на четири години затвор

На 17.11.2020 во 20.50 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи Карпош на ул.„МАНАПО“ во Скопје го лишија од слобода Е.М.(24) од Скопје.

Tој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1, за издржување на казна затвор во траење од четири години за кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа.

Локални избори 2021