вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница за 5 ипол години затвор

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница за 5 ипол години затвор

Денеска во 12,00 часот на подрачјето на Бит Пазар од страна на полициски службеници од Оперативен тим потраги бил лишен од слобода Е.Ј.(48) од Скопје по наредба од Основен Суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од 5 години и 5 месеци во врска со кривично дело по чл.235 ст.1 од КЗ на РСМ. Во 12,45 часот тој бил спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.

Коронавирус