вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 15
home Хроника

Приведен криминалец од Азербејџан, баран од Интерпол- требало да лежи 12 години затвор

Приведен криминалец од Азербејџан, баран од Интерпол- требало да лежи 12 години затвор

Денеска (15.02.2021) во 11.50 часот во Скопје  полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за меѓународни потраги го приведоа Б.А. (47) од Азербејџан, по распишана меѓународна потерница од Интерпол Баку, Азербејџан, кој се барал за издржување на казна затвор во времетраење од 12 години.

Секторот за меѓународна полициска соработка продолжува со активностите за приведување на бегалците од правдата на територијата на Република Северна Македонија, но и надвор од неа во соработка со Интерпол и полициите на другите држави.

ЕУРО 2020

Македонија