понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 87
home Хроника

Приведен криминалец од Арачиново кој се барал со потерница

Приведен криминалец од Арачиново кој се барал со потерница

На 12.09.2021 во 13.00 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода А.Б.(33) од с.Арачиново, скопско, кој со потерница се барал за издржување на казна затвор во траење од 18 месеци, поради сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ казниво по чл.418-б од Кривичен законик.

Лицето ќе биде предадено на соодветната установа.

Локални избори 2021