среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 200
home Хроника

Приведен криминалец баран за издржување казна затвор

Приведен криминалец баран за издржување казна затвор

Денеска (13.09.2021) во 10.10 часот на ул.„Петре Георгиев” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим – Потраги го лишиле од слобода Б.С.(32) од Скопје, кој се барал по две потерница од Основен Суд – Скопје 1 за издржување вкупна казна затвор од две години и 10 месеци за сторени кривични дела по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Локални избори 2021