понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерницаза издржување затворска казна 

Приведен криминалец баран со потерницаза издржување затворска казна 

Денеска околу 10.20 часот на ул.„Бутелска“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Одделение за потраги Чаир го привеле А.Р.(44) од с.Матка, скопско, за издржување на казна затвор од две години и шест месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Тој се барал за сторено кривично дело „измама“, по член 247 став 4 од Кривичниот законик.

ЕУРО 2020

Македонија