среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 148
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница за пет години затвор

Приведен криминалец баран со потерница за пет години затвор

Денеска (06.11.2021) во 17:15 часот во Скопје полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка -Отсек за потрага врз основа на издадена потерница од Основен суд -Скопје 1 го привеле И.Б. (38) од Скопје, кој се барал за издржување на казна затвор од 5 години вв чл.215 ст.1 од КЗ на РСМ.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Локални избори 2021