сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница- требало да издржува казна затвор од четири години

Приведен криминалец баран со потерница- требало да издржува казна затвор од четири години

Денеска (08.02.2021) во 14:30 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага го приведоа С.О. (49), кој се барал со потерница, за издржување казна затвор по чл.418 б ст.2 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија во времетраење од четири години и шест месеци.

Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа „Затвор Куманово“.

ЕУРО 2020

Македонија