сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 19
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница, осуден на девет години затвор

Приведен криминалец баран со потерница, осуден на девет години затвор

Полициски службеници од ПО Шуто Оризари и ОКР Чаир на 19.02.2021 го приведоа П.Б. (43) од Скопје, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна откако избегал од казнено поправна установа.

П.Б. е осуден на девет години затвор.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Коронавирус