недела, 19. септември 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска  (01.06.2021) во 13:50 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка- Отсек потрага  на ул.”Индира Ганди” во Скопје го лишија од слобода Е.Е. (49) од Скопје.

Тој се барал со потерница од  Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор во траење од две години.

Лицето е приведено во ПС-ОН Чаир за понатамошна постапка.

Коронавирус