петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 61
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (09.02.2021) во 13:30 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага го приведоа Д.Б.(36), кој се барал со потерница, за издржување казна затвор по чл. 239 ст.3, чл.378 ст.3 од Кривичниот законик на Република Македонија, во времетраење од две години.

Лицето ќе биде предадено во Казнено-поправна установа.

ЕУРО 2020

Македонија